فایل سنتر

کتاب های دانشگاهی, حل تمرین, برنامه نویسی, کد نویسی, شبیه سازی, متلب, سیمولینک, مهندسی, پزشکی, علوم پایه, علوم انسانی, زبان های خارجی

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد) هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام نماییم.همچنین ایمیل: manochehri1400@yahoo.com شماره تماس: 09211659963

مقاله دستورالعمل بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود

مقاله دستورالعمل بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود

فرمت ورد و قابل ویرایش


تعداد صفحات : 13 صفحه

دستورالعمل بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود

ضوابط کلی تحلیل و مدل سازی ساختمان ها:
فرضیات اولیهک
سازه باید به صورت سه بعدی مدل سازی شود. برای تحلیل غیر خطی می توان از مدل دو بعدی نیز استفاده نمود. در صورتی که سازه دارای دیافراگم صلب باشد و اثرات پیچش در سازه ملحوظ شده باشد، می توان از مدل سازی دو بعدی در تحلیل های غیر خطی نیز استفاده نمود. هنگامی که سازه در تحلیل های غیر خطی دو بعدی مدل می شود، برای محاسبه سختی و مقاومت اعضای سازه ای باید خواص سه بعدی آنها مد نظر قرار گیرد.
در تحلیل های غیر خطی، اگر اتصالات ضعیف تر و یا دارای شکل پذیری کمتر از اعضای متصل شونده باشد و یا به نحوی تخمین زده شود که با در نظر گرفتن اتصالات در مدل، نتایج حاصل بیش از 10 درصد تغییر خواهد داشت، اثر آنها باید به نحو مناسب در مدل سازه منظور سشود.
اعضای اصلی و غیر اصلی
1ـ اعضای اصلی باید برای نیروها و تغییر شکل های ناشی از زلزله در ترکیب با بار ثقلی و اعضای غیر اصلی باید برای تغییر شکل های ناشی از زلزله در ترکیب با آثار بار ثقلی ارزیابی شوند.
2ـ در تحلیل های خطی، فقط سختیو مقاومت اعضای اصلی منظور می شود.
3ـ دسته بندی اعضای سازه به عنوان اعضای اصلی و غیر اصلی نباید به گونه ای اناجم شود که ساختمان نامنظم به ساختمان منظم تبدیل شود.
4ـ در تحلیل های غیر خطی، سختی و مقاومت هر دو گروه اعضای اصلی و غیر اصلی و همچنین تغییرات مقاومت و سختی این اعضا در اثر کاهندگی باید در مدل سازی وارد شود.
5ـ هر گاه مجمع سختی جانبی اجزای غیر سازه ای بیش تر از 10 درصد سختی جانبی کل در هر طبقه باشد باید اثر آنها در مدل سازی در نظر گرفته شود.
پیچش
چنان چه دیافراگم های کف از نوع نیمه صلب و یا صلب محسوب شوند، مقدار لنگر پیچشی د ر هر طبقه برابر با مجموع مقادیر پیچش واقعی و اتفاقی در نظر گرفته می شود. اما در ساختمان های با دیافراگم نرم محاسبه ی پیچش لازم نیست.
پیچش واقعی:
مقدار پیچش واقعی در هر طبقه ی ساختمان برابر با مجموع حاصل ضرب نیروهای جانبی طبقات فوقانی در فاصله ی افقی مرکز جرم آن طبقات در جهت عمود بر راستای بار، نسبت به مرکز صلبیت طبقه ی مورد بررسی است.
پیچش اتفاقی:
این پیچش ناشی از خروج از مرکزیت اتفاقی جرم بوده و با در نظر گرفتن خروج از مرکزیتی برابر با 5 درصد بعد ساختمان در جهت عمود بر راستای بار جانبی محاسبه می شود.
ملاحضات خاص پیچش:
1ـ اگر نسبت حداکثر تغییر مکان افقی در یکی از طبقات به تغییر مکان افقی مرکز جرم آن طبقه بزرگتر از 5/1 شود
????≥????/????
آن سازه باید با استفاده از مدل سازی سه بعدی مورد بررسی قرار گیرد.
2ـ اگر تحت کل لنگر پیچشی (جمع لنگر پیچشی واقعی و اتفاقی) در تمام طبقات ???? کوچکتر از 1/1 باشد، می توان از اثر پیچش اتفاقی صرف نظر نمود.
3ـ هرگاه اثر لنگر پیچشی اتفاقی کوچکتر از 25 درصد اثر لنگر پیچشی واقعی باشد می توان از اثر پیچش اتفاقی صرف نظر نمود.
4ـ اثار لنگر پیچشی واقعی و اتفاقی نباید در جهت کاستن از نیروها و یا تغییر مکان های طبقات به کار گرقفته شود.
5ـ اگر در تحلیل خطی استاتیکی یا دینامیکی در اثر کل پیچش در یکی از طبقات η بزرگتر از 2/1 باشد، نیروها و تغییر مکان


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file48_2015795_2959.zip19.1k