فایل سنتر

کتاب های دانشگاهی, حل تمرین, برنامه نویسی, کد نویسی, شبیه سازی, متلب, سیمولینک, مهندسی, پزشکی, علوم پایه, علوم انسانی, زبان های خارجی

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. توجه فرمایید هزینه پرداختی شما بابت آماده سازی فایل ها جهت دانلود می باشد و از شما عزیزان هزینه ای بابت خود فایل دریافت نمی گردد و در صورت نارضایتی هزینه دریافتی قابل بازگشت می باشد. این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد) هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام نماییم.همچنین ایمیل: manochehri1400@yahoo.com شماره تماس: 09211659963

پاورپوینت آماده; پاورپوینت عوامل و فاكتورهاي خاكزايي

پاورپوینت آماده;  پاورپوینت عوامل و فاكتورهاي خاكزايي

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 


تعداد اسلاید : 12 اسلاید

عوامل و فاكتورهاي خاكزايي استاد راهنما: آقاي مهندس نظريمحقق: سعيد عسكري – علي بهرامي مقدمه آيا مي‌توان چيزي را تصور نمود كه براي بيشترين مفهومي باارزش‌تر از خاك داشته باشد. ارتباط بسيار نزديك تمدن‌هاي گذشته با خاك به حدي زياد بوده است كه واژه خاك حتي در جملات مربوط به آفرينش و خلقت بشر، همانند جمله زير تجلي يافته است:
«خداوند انسان را از خاك آفريد و آنگاه به او جان بخشيد»
حركت خاك چه در روزگاران گذشته و چه در حال حاضر براي بشر بس والا بوده است،حتي امروزه هم تعداد بسيار زيادي از جمعيت كره زمين به زراعت اشتغال داشته و براي تامين غذا و پوشاك با خاك در ارتباطظ تنگاتنگ به سر مي‌برند. پيدايش و شناسايي خاك خاك حاصل اثرات متقابل پنج عامل خاكسازي يعني:
1. سنگ مادر 2. آب و هوا 3. موجدات زنده 4. پستي و بلندي 5. زمان
از آنجا كه درجه تغييرات هر يك از اين پنج عامل خاكساي بسيار زياد است، بنابراين از لحاظ تئوري تعداد خاك‌هاي مختلف ممكن است بي‌نهايت زياد بوده و شناخت تفاوت آنها، تفاوت درجه‌ حاصلخيزي و نحوه‌ي استفاده‌ي صحيح از خاك‌ها همگي تابع شناخت خاك از نظر نحوه پيدايش و تحول مي‌باشد. به علاوه اين اطلاعات جهت نقشه‌برداري صحيح و تعيين دقيق پراكنش جغرافيايي خاك نيز ضروري است.
درجه حرارت و رطوبت از جمله متغيرهاي اقليمي هستند كه در تشكيل و نحوه تكامل خاك موثر مي‌ّباشند.
وجود آب در خاك با توجه به نقشي كه در توليدات بيولوژيكي در هواديدگي كاني‌ها و تشكيل رس در نقل و انتقال كلوئيدها و املاح محلول دارد، تشكيل خاك را سرعت مي‌بخشد. در مماطق خشك و نيمه‌مرطوب ميزان آبي كه از طريق باران به خاك مي‌رسد، عمدتاً از طريق تعريق و تبخير از دست مي‌رود، در نتيجه اين خاك‌ها اغلب خشك بوده و هواديدگي كاني‌ها خيلي كم در آنها صورت مي‌گيرد. تشكيل و تحول خاك در رابطه با فاكتور بيولوژيكي گياهان از طريق افزايش مواد آلي، چرخش يونها و حركت آب از طريق چرخه‌هاي هيدرولوژيكي در تشكيل خاك موثرند. جانداران خاكزي هم به عنوان مصرف كننده و تجزيه كننده مواد آلي و مهمتر از همه جابجاكننده مواد خاكي نقش عمده‌اي در خاك دارا مي‌باشند.
پستي و بلندي يا توپوگرافي توپوگرافي يا پستي و بلندي به سه طريق در تشكيل و تكامل خاك اثر مي‌گذارند:
از طريق مقدار جذب و نگهداري آب در خاك و در نتيجه تاثير بر رطوبت خاك
كاهش مواد از خاك بوسيله فرسايش و سرانجام تغيير در خاك
حمل مواد معلق و محلول در آب از يك نقطه به نقطه ديگر
چون تغييرات آب در خاك مستقيماً در تكامل پروفيل خاك اثر مي‌گذارد و باعث حمل و نقل مواد در داخل خاك و ساير عوامل خاكسازي و خاكشويي مي‌شود، از اين لحاظ در پستي و بلندي خاك نقش عمده‌اي را ايفا مي‌كند. تشكيل و تحول خاك در رابطه با سنگ مادر ماهيت و نوع سنگ مادر در بروز مشخصات خاك جوان نقش مهمي را ايفا كرده و اين امر احتمالاًً در خاك‌هاي تكامل يافته نيز مصداق دارد. هنگامي كه مواد مادري از سنگ‌هاي سخت و يكپارچه تشكيل شده باشد، پيدايش خاك از سنگ مادر همزمان صورت مي‌گيرد.
از جمله خواص سنگ مادر كه در بروز مشخصات خاك تاثير بسزايي دارد، مي‌توان بافت، تركيب مينرالوژي و درجه‌ي لايه به لايه بودن را ذكر نمود. سنگ بستر محكم به منزله منبع و منشاء سنگ مادر خاك سنگ‌ه


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file0_2035077_6427.zip58.9k